Wakacje już trwają i chociaż większość miejsc noclegowych i kwater została już zarezerwowana, śmiało możesz wybrać się do Sopotu! Baza noclegowa jest tutaj tak obszerna, że jest w stanie obsłużyć turystów przybywających co roku w coraz większych ilościach.

Jakie są powody tak dużego zainteresowania tą miejscowością? Przede wszystkim niezapomniany klimat Trójmiasta, wspaniałe, szerokie plaże i malowniczy krajobraz nadmorski za którym tęsknić będziesz każdego dnia po powrocie. W Sopocie znajdziesz wiele atrakcji za równo dla rodzin z dziećmi, które liczą na aktywny wypoczynek jak i dla osób szukających spokoju i jedności z naturą. Zjeżdżają się tutaj nie tylko turyści z Polski, ale także z Niemiec i innych krajów Europejskich co z pewnością może świadczyć o wysokim poziomie obsługi i ciekawych atrakcjach. Jednym z najbardziej znanych miejsc w Sopocie jest molo. Ma około pół kilometra długości, a spacer po nim pozwala na obejrzenie panoramy Sopotu z nietypowej perspektywy.

Świetne miejsce by nawdychać się świeżego powietrza i przyswoić duże ilości leczniczego jodu jaki jest w nim zawarty. Od lat miejsce to uznawane jest za obowiązkowe do odwiedzenia podczas pobytu. Kolejną olbrzymią zaletą Sopotu jest fakt, że od wielu lat jest uznawany za jedno z większych i lepiej prosperujących uzdrowisk w Polsce i Europie. Przybywają tu kuracjusze z różnych miejsc by za równo profilaktycznie zażyć kąpieli w specjalistycznych ośrodkach jak i w celach typowo leczniczych. Bogaty kompleks zapewnia wiele możliwości relaksu a zasoby leczniczej solanki przyciągają wielu. Spacerowiczów serdecznie zapraszamy także na „Monciak”. Dzisiejsza ulica Bohaterów Monte Cassino jest jedną z najpopularniejszych w całym Trójmieście.

Od dawna zabroniony jest tam ruch kołowy, znajduje się mnóstwo restauracji, odbywają się lokalne festyny, a w czasie sezonu każdy znajdzie tam dla siebie coś wyjątkowego. Kiedy już Drogi Gościu zmęczą Cię spacery, na plaży możesz obejrzeć łodzie i sprzęt rybacki, którym miejscowi każdego dnia wypływaj na połów świeżych ryb. Spróbować ich możesz w restauracjach usytuowanych tuż przy plaży, ale też w okolicznych barach i jadłodajniach. Dla miłośników muzyki, kultury i sztuki Sopot proponuje liczne festiwale, które odbywają się w Operze Leśnej. To właśnie one ściągają tu najsławniejsze gwiazdy i ich fanów, rozsławiając miejsce na całą Polskę, a nawet Europę. Jeśli jesteś zapalonym jeźdźcem, lub fanem wyścigów konnych to z pewnością idealne miejsce dla Ciebie. Znajduje się tu tor wyścigów konnych z ponad stu letnią tradycją!

Dla osób lubujących się w architekturze Sopot na pewno ma się czym pochwalić. Świetne połączenie nowoczesnych ulic z monumentalną architekturą zaułków, które nawiązują do bogatej historii tego miejsca z pewnością zachwycą nie jednego spacerowicza.
Baza noclegowa Sopot to mocno rozbudowana sieć hoteli i kwater w którym gościnni i uprzejmi gospodarze przygotowani są na dużą ilość klientów. Jeśli jeszcze nie wybrałeś miejsca na wakacje, Sopot i jego liczne atrakcje z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

Zapraszamy!