Cały rok jest idealnym czasem do tego, by odwiedzać miejscowości uzdrowiskowe.

Zazwyczaj nie dość, że znajdują się tam pijalnie leczniczych wód, to jeszcze same miasteczka mają do zaoferowania wiele atrakcji.

Uzdrowiska to, przede wszystkim, południowa część Polski. Wśród nich możemy wymienić:

  1. Iwonicz-Zdrój – znajduje się tak pijalnia wód, miejsce, gdzie można kupić drobne pamiątki, ale także przekąsić lody, czy bardziej konkretne dania obiadowe. To piękny rozbudowany teren, gdzie można bez przeszkód spacerować, ale też przysiąść na ławeczce i poodychać świeżym powietrzem. Nie jest to bardzo popularne uzdrowisko, jednak jak najbardziej warto jest zwrócić na nie uwagę.
  2. Nałęczów – położony niedaleko Lublina jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów z całej Polski. Warto poświęcić na wizytę w Parku Zdrojowym co najmniej kilka godzin. Na pewno nie będzie to czas stracony. W tym mieście warto jest zwrócić uwagę także na Muzeum Bolesława Prusa oraz Muzeum Stefana Żeromskiego. Genialne są także figury zwierząt znajdujące się na terenie uzdrowiska. A z czego wynika uzdrowiskowy klimat Nałęczowa, przeczytasz o tym na infonaleczow.pl.
  3. Szczawno-Zdrój – położone w województwie dolnośląskim miasteczko sprawi, że kuracjusze chętnie spędzają tutaj czas. Można podjechać stąd do Wałbrzycha, czy Karpacza. Region ma wiele ciekawostek i miejsc, obok których nie sposób przejść obojętnie. Sama miejscowość uzdrowiskowa także jest bardzo urokliwa. Jest to miejsce, w którym bezsprzecznie można oddać się miłemu odpoczynkowi w pięknych okolicznościach przyrody.

Uzdrowiska w Polsce zajmują ważne miejsce na mapie kraju. Są to miejscowości i wsie, które z powodzeniem mogą być odwiedzane przez osoby w różnym wieku. Ich odbiorcami nie są wyłącznie kuracjusze.