Wbrew błędnym przekonaniom województwo śląskie to nie tylko hałdy węgla i kopalnie. Jest to obszar pełen różnorodnych atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Przedstawiamy najważniejsze miasta województwa śląskiego.

Katowice

Katowice to główny ośrodek Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego o dużej liczbie ludności przekraczającej 300 tys osób. Taki stan rzeczy ma przełożenie na ilość znajdujących się tam atrakcji. Jedną z nich jest Muzeum Śląskie umożliwiające bliższe zapoznanie się z historią miasta oraz całego regionu.

Można tam podziwiać ekspozycje przedstawiające Katowice w różnych okresach historycznych, od średniowiecza po PRL. Inna ciekawa atrakcja to znajdująca się w środku miasta Dolina Trzech Stawów. Ta śródmiejska oaza umożliwia spacer na łonie natury. Ponadto można tam jeździć na rowerze, poopalać się na plaży, a nawet zagrać w siatkówkę.

Wodzisław Śląski

To malownicze miasteczko zostało założone już w XIII wieku. Dzięki temu można tam podziwiać wiele ciekawych zabytków, a jednych z nich jest Baszta Rycerska. Jest budowla pochodząca z drugiej połowy XIX wieku, a turyści mogą wejść na jej szczyt i podziwiać panoramę miasta.

Kolejny urokliwy zakątek Wodzisławia Śląskiego to Stary Rynek otoczony zabytkowymi kamienicami i domami. Na samym placu nie brakuje zieleni, dekoracji oraz ławek umożliwiających odpoczynek w bardzo miłym otoczeniu.

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat Wodzisławia Śląskiego: https://wodzislaw24.pl/wodzislaw-slaski-jako-istotne-miasto-na-mapie-woj-slaskiego/.

Częstochowa

Najbardziej znaną atrakcją położonej w województwie śląskim Częstochowy jest Sanktuarium na Jasnej Górze. Ten niesamowity kompleks klasztorny stanowi cel pielgrzymek wyruszających ze wszystkich zakątków naszego kraju. Innym ciekawym zabytkiem w opisywanym mieście jest ratusz zbudowany na początku XIX wieku.

W budynku mieści się bogato wyposażone muzeum. Ponadto w Częstochowie mieści się niespotykany park rozrywki, w którym można przechadzać się obok miniatur najciekawszych budowli sakralnych z całego świata.