Czy wiesz, ile przeciętny człowiek spędza na sen w ciągu swojego życia? Licząc, że śpimy około 7-8 godzin dziennie, okazuje się, że jest to około 1/3. dużo, prawda? Gdyby zapytać Polaków, czy czas spędzany przez Polaków w łóżku jest konsekwentnie rzeczywistym czasem snu, odpowiedź byłaby inna. Problemy z zasypianiem lub zasypianiem dotyczą wielu osób starszych, a często starszych. Czy możesz więc lepiej spać, obudzić się wypoczęty i gotowy do działania? Jak poprawić jakość snu? Jak walczyć z bezsennością? Te i inne pytania są tematem dzisiejszego wpisu. 

Sprawdzone sposoby na zdrowy sen 

Pierwszym elementem, który należy zmodyfikować, jest ograniczenie stosowania stymulantów na około 6 godzin przed snem. Najpopularniejszymi używkami są alkohol i kawa. Picie kawy po godzinie 18:00 znacząco wpływa na jakość snu i czas jego trwania. Kofeina zawarta w kawie stymuluje układ nerwowy na wiele godzin. Utrzymywanie tego stanu w nocy może niekorzystnie wpłynąć na próby zaśnięcia i uspokojenia organizmu. Alkohol jest stymulantem, który zwiększa termogenezę w organizmie, stan wzmożonej produkcji ciepła. Ponieważ osoba jest w stanie zasnąć w określonej temperaturze ciała, alkohol może niekorzystnie wpływać na jakość snu i powodować częste wybudzenia. 

Na jakość naszego snu wpływa również ilość i jakość jedzenia, które spożywamy przed snem. Warto pamiętać, że ostatni posiłek należy spożyć minimum 2-3 godziny przed snem, aby organizm mógł skupić się na regeneracji, a nie trawieniu. Nie powinien składać się z potraw tłustych, niestrawnych i wzdętych. Wielu osobom łatwiej zasnąć z porcją węglowodanów na obiad. Dobrym pomysłem jest zastąpienie napojów zawierających kofeinę herbatami ziołowymi, które ułatwiają zasypianie. Dobrym pomysłem może być picie naparu z rumianku, melisy lub lipy. 

Poduszki na zdrowy sen 

Coraz częściej wracamy do tradycji i szukamy sprawdzonych rozwiązań. W każdym razie to działanie jest całkowicie zgodne z trendem ekologicznym. Dbając o ekologię dbamy również o siebie.
Poduszki z łuski gryki to skuteczny i naturalny sposób na poprawę komfortu snu i lepszy sen. Bardzo ważne jest również to, aby łuski gryki umieszczone w poduszce dopasowywały się do kształtu kręgosłupa, reagowały na wilgotność i temperaturę. Dzięki swojej strukturze łuska gryki jest bardzo elastyczna i sprężysta. Jest to luźny materiał, dzięki czemu nie zbija się w jednym miejscu. Bardzo ważna dla komfortu snu jest wymiana powietrza. Między łuskami powstają szczeliny, w których swobodnie przepływa powietrze. Dzięki temu nasze poduszki są zawsze sprężyste i świeże. Szukając idealnej poduszki z gryki zobacz ofertę https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/